Participants

  • Osama Abuzaid (Aalto university)
  • David Adame-Carrillo (Aalto University)
  • Michele Aleandri (University La Sapienza of Rome)
  • Gohar Aleksanyan (University of Helsinki)
  • Matthias Allard (KU leuven)
  • Hamidreza Maleki Almani (University of Vaasa)
  • Johannes Alt (University of Geneva)
  • Valeria Ambrosio (University of Cambridge)
  • Andrei Negut (MIT)
  • Scott Armstrong (Courant institute)
  • Juhan Aru (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne)
  • Kari Astala (University of Helsinki)
  • Simone Baldassarri (University of Florence)
  • Gerardo Barrera Vargas (University of Helsinki)
  • Mikhail Basok (École Normale Supérieure, DMA)
  • Roland Bauerschmidt (Cambridge)
  • Guillaume Baverez (Humboldt-Universität zu Berlin)
  • Baran Bayraktaroglu (University of Helsinki)
  • Rodrigo Bazaes (University of Münster)
  • Jacob Bedrossian (University of Maryland)
  • Federico Bertacco (Imperial College London)
  • Manan Bhatia (MIT)
  • Dirk Blömker (Universität Augsburg)
  • Alexander Bobenko (Technische Universitaet Berlin)
  • Thierry Bodineau (École Polytechnique)
  • Jacopo Borga (Stanford University)
  • Yonah Borns-Weil (UC Berkeley)
  • Ahmed Bou-Rabee (Cornell University)
  • Paul Bourgade (Courant institute)
  • Sung-Soo Byun (Korea Institute for Advanced Study)
  • Baptiste Cerclé (Université Paris-Saclay)
  • Sanchit Chaturvedi (Stanford University)
  • Dmitry Chelkak (ENS Paris)
  • Linxiao Chen (ETH Zürich)
  • Ivan Corwin (Columbia University)
  • Stefano Decio (Norwegian University of Science and Technology)
  • Giacomo Di Gesù (Rome La Sapienza)
  • Moritz Dober (University of Vienna)
  • Akshunna S. Dogra (Imperial College London)
  • Raphael Ducatez (ENS Lyon)
  • Paweł Duch (Adam Mickiewicz University in Poznan)
  • Hugo Duminil-Copin (IHES)
  • Bertrand Duplantier (Paris-Saclay University)
  • Wojciech Dybalski (Adam Mickiewicz University in Poznan)
  • Kari Eloranta (Univ. of Helsinki)
  • Laszlo Erdös (IST Austria)
  • Juan-Carlos Felipe-Navarro (University of Helsinki)
  • Marina Ferreira (University of Helsinki)
  • Siarhei Finski (École Polytechnique, CMLS and CNRS)
  • Will FitzGerald (University of Manchester)
  • Eugenia Franco (University of Helsinki)
  • Markus B. Fröb (ITP, Universität Leipzig)
  • Christophe Garban (Université Lyon 1)
  • Alessandro Giuliani (University of Roma Tre)
  • Alexander Glazman (University of Vienna)
  • Patricia Gonçalves (IST Lisboa)
  • Alice Guionnet (ENS Lyon)
  • Trishen Gunaratnam (Université de Genève)
  • Jiongji Guo (University of Geneva)
  • Vladislav Guskov (KTH Royal Institute of Technology)
  • Ewain Gwynne (University of Chicago)
  • Martin Hairer (Imperial College London)
  • Karl Olof Hallqvist Elias (Alfred Renyi Institute of Mathematics)
  • Ilari Hatakka (University of Helsinki)
  • Akshay Sateesh Hegde (University of Oxford)
  • Vili Heinonen (University of Helsinki)
  • Joscha Henheik (IST Austria)
  • Jarno Himanen (Aalto University)
  • Michael Hofstetter (University of Cambridge)
  • Nina Holden (ETH Zurich)
  • Jan Holland (Springer-Verlag)
  • Liam Hughes (University of Cambridge)
  • Shamoona Jabeen (UST Bannu, KP, Pakistan)
  • Vanessa Jacquier (Scuola Normale Superiore di Pisa)
  • Hongchang Ji (IST Austria)
  • Svetlana Jitomirskaya (UC Irvine)
  • Janne Junnila (University of Helsinki)
  • Nam-Gyu Kang (KIAS)
  • Alex Karrila (Åbo Akademi Matematik)
  • Ghizlane Kettani (Paris University)
  • Yaroslav Kibovskyi (University of Geneva)
  • Antti Knowles (University of Geneva)
  • Oleksii Kolupaiev (Institute of Science and Technology Austria)
  • Aleksandra Korzhenkova (EPFL)
  • Shinji Koshida (Aalto University)
  • Kalle Koskinen (University of Helsinki)
  • Karol Kozlovski (ENS Lyon)
  • Dmitry Krachun (University of Geneva)
  • Ellen Krusell (KTH)
  • Petri Laarne (University of Helsinki)
  • Hubert Lacoin (IMPA)
  • Alexandra Lagogianni (Springer Verlag GmbH)
  • Piet Lammers (IHÉS)
  • Sascha Lill (BCAM Bilbao)
  • Jonas Lindblad (University of Helsinki)
  • Ilya Losev (University of Cambridge)
  • Rémy Mahfouf (ENS Paris)
  • Sid Maibach (University of Bonn)
  • Ioan Manolescu (Université de Fribourg)
  • Michael McAuley (University of Helsinki)
  • Jean-Christophe Mourrat (Courant institute)
  • Ekaterina Mukoseeva (University of Helsinki)
  • Kyeongsik Nam (KAIST)
  • Matthew Nicoletti (MIT)
  • Nikolai Nikolai (University of Geneva)
  • Maximilian Nitzschner (New York University)
  • Patrik Nummi (University of Helsinki)
  • Diarmuid O'Donoghue (Imperial College London)
  • Byung-Geun Oh (Hanyang University)
  • Joona Oikarinen (University of Helsinki)
  • Izak Oltman (University of California, Berkeley)
  • Felix Otto (Max Plank institute)
  • Christoforos Panagiotis (University of Geneva)
  • Romain Panis (University of Geneva)
  • Jongil Park (Seoul National University)
  • S. C. Park (Korea Institute for Advanced Study)
  • Sampo Paukkonen (Aalto University)
  • Francesco Pedullà (Imperial College London)
  • Martin Peev (Imperial College London)
  • Eveliina Peltola (University of Bonn)
  • Pierre Perruchaud (Université du Luxembourg)
  • Som Sadashiv Phene (University of Michigan Ann Arbor)
  • Sakari Pirnes (University of Helsinki)
  • Matthew Powell (University of California, Irvine)
  • Istvan Prause (University of Eastern Finland)
  • Naeem Ahmad Pundeer (Jadavpur University)
  • Jesse Reimann (Aalto University)
  • Jana Reker (IST Austria)
  • Gabriele Rembado (HCM Bonn)
  • Daniel Remenik (Universidad de Chile)
  • Nikolai Reshetikhin (Tsinghua University and UC Berkeley)
  • Remi Rhodes (Université Aix-Marseille)
  • Volodymyr Riabov (ISTA)
  • Vincent Rivasseau (University Paris-Saclay)
  • Julien Roussillon (KTH)
  • Andrew Rout (University of Warwick)
  • Kieran Ryan (University of Vienna)
  • Tuomas Sahlsten (Aalto University)
  • Laure Saint-Raymond (ENS Lyon)
  • William Salkeld (WIAS Berlin)
  • Isao Sauzedde (University of Oxford)
  • Benjamin Schlein (University of Zurich)
  • Anne Schreuder (University of Cambridge)
  • Sylvia Serfaty (Courant institute)
  • Franco Severo (ETH Zürich)
  • Scott Sheffield (MIT)
  • Janne Siipola (University of Helsinki)
  • Harprit Singh (Imperial College London)
  • Stanislav Smirnov (University of Geneva)
  • Jan Philip Solovej (University of Copenhagen)
  • Jinwoo Sung (University of Chicago)
  • M.I.G. Suranga Sampath (Wayamba University of Sri Lanka)
  • Andrew Swan (NYU Shanghai)
  • Jonas Tölle (Aalto University)
  • Fabio Toninelli (TU Vienna)
  • Hong Quan Tran (CEREMADE, Paris Dauphine University)
  • Joonas Turunen (ENS Lyon)
  • Roger Van Peski (MIT)
  • Eric Vanden-Eijnden (Courant institute)
  • Joonas Vättö (ETH Zürich)
  • Joel Viherto (Aalto University)
  • Sami Vihko (University of Helsinki)
  • Fredrik Viklund (KTH Stockholm)
  • Tuomas Virtanen (Åbo Akademi University)
  • Cornelia Vogel (University of Tübingen)
  • Aleksis Vuoksenmaa (University of Helsinki)
  • Yijun Wan (Ecole normale supérieure)
  • Yilin Wang (MIT)
  • Simone Warzel (TU Munich)
  • Christian Webb (Åbo Academi University)
  • Lu Wei (Texas Tech University)
  • Weile Weng (Technical University of Berlin)
  • Wendelin Werner (ETH Zurich)
  • Catherine Wolfram (MIT)
  • Baojun Wu (Aix-Marseille Universite)
  • Wei Wu (NYU Shanghai)
  • Yuanyuan Xu (IST Austria)
  • Kexing Ying (Aalto university)
  • Yizheng Yuan (Technische Universität Berlin)
  • Linje Zhao (INRIA Lille Nord Europe)
  • Xilin Zhou (University of Jyväskylä)