Personal

Vi ber att ni i första hand tar kontakt via kundtjänstens e-post: yo-museo@helsinki.fi.

Museichef

Miia-Leena Tiili. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Miia-Leena Tiili
miia-leena.tiili@helsinki.fi
+358 (50) 415 5289

 

Ut­ställ­ning­ar­na

Pia Vuorikoski. Kuva: Päivi Rainio.

Pia Vuorikoski
Utställningschef / guidningar
pia.vuorikoski@helsinki.fi
+358 (50) 415 6760

 

 

Johannes Keltto. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Johannes Keltto
Museimästare
johannes.keltto@helsinki.fi
+358 (50) 576 7790

 

 

Merike Holmberg. Kuva: Timo Huvilinna.

Merike Holmberg
Kundrådgivare / huvudutställning
+358 (50) 448 8909 (endast under utställningens öppettider)

 

Sam­ling­ar­na

Jaana Tegelberg. Kuva: Timo Huvilinna.

Jaana Tegelberg
Samlingschef
jaana.tegelberg@helsinki.fi
+358 (50) 415 5287
 

 

Susanna Hakkarainen. Kuva: Timo Huvilinna.

Susanna Hakkarainen
Projektplanerare
susanna.hakkarainen@helsinki.fi
+358 (50) 415 6708
 

 

Anna Luhtala. Kuva: Timo Huvilinna.

Anna Luhtala
Museiamanuens
anna.luhtala@helsinki.fi
+358 (50) 436 5584
 

 

Katariina Pehkonen. Kuva: Timo Huvilinna.

Katariina Pehkonen
Museiamanuens, flyttning av samlingar
katariina.pehkonen@helsinki.fi
+358 (50) 448 9537
 

 

Päivi Rainio. Kuva: Timo Huvilinna.

Päivi Rainio 
Museiamanuens, konstsamlingarna
paivi.rainio@helsinki.fi
+358 (50) 416 0448

 

 

 

Anni Tuominen
Konservator, flyttning av samlingar
anni.x.tuominen@helsinki.fi
+358 (50) 300 1485

Muuttotiimi: Mai Joutselainen, Marika Tarkiainen, Susanna Paasonen ja Anni Tuominen. Kuva: Timo Huvilinna.

Jenni Jormalainen
Projektarbetare, flyttning av samlingar
jenni.jormalainen@helsinki.fi
+358 (50) 527 8107

Veli-Matti Mursu
Projektarbetare, flyttning av samlingar
veli-matti.mursu@helsinki.fi
+358 (50) 591 5663

Sini Oksanen 
Projektarbetare, flyttning av samlingar
sini.oksanen@helsinki.fi
+358 (50) 562 4236

Riina Uosukainen, Jenni Jormalainen ja Hanna Tanskanen

Hanna Tanskanen
Projektarbetare, flyttning av samlingar
hanna.tanskanen@helsinki.fi
+358 (50) 563 8956

Marika Tarkiainen
Projektarbetare, flyttning av samlingar
marika.tarkiainen@helsinki.fi
+358 (50) 478 4595

 

Ob­ser­va­to­ri­et

Päivi Harjunpää. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Päivi Harjunpää
Observatoriechef
paivi.harjunpaa@helsinki.fi
+358 (50) 318 2422

 

 

Paula Kyyrö. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Paula Kyyrö
Chefsguide
paula.kyyro@helsinki.fi
+358 (50) 318 5293

 

 

(ei kuvaa)

Mikael Jahn
Kundrådgivare

 

 

 

(ei kuvaa)

Saara Seppälä
Kundrådgivare

 

 

Rit­sa­len

Vappu Rossi.

Vappu Rossi
Ritmästare
vappu.rossi@helsinki.fi
+358 (50) 448 8766 

(ei kuvaa)