Personal

 

Museichef

Miia-Leena Tiili. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Miia-Leena Tiili
miia-leena.tiili@helsinki.fi
+358 (50) 415 5289

 

Ut­ställ­ning­ar­na

Pia Vuorikoski. Kuva: Päivi Rainio.

Pia Vuorikoski
Utställningschef / guidningar
pia.vuorikoski@helsinki.fi
+358 (50) 415 6760

 

 

Museoamanuenssi Aaro Sahari.

Aaro Sahari
Museiamanuens, utställningar
aaro.sahari@helsinki.fi
+358 (50) 475 0081

 

 

Johannes Keltto. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Johannes Keltto
Museimästare
johannes.keltto@helsinki.fi
+358 (50) 576 7790

 

 

Merike Holmberg. Kuva: Timo Huvilinna.

Merike Holmberg
Kundrådgivare / huvudutställning
+358 (50) 448 8909 (endast under utställningens öppettider)

 

Sam­ling­ar­na

Jaana Tegelberg. Kuva: Timo Huvilinna.

Jaana Tegelberg
Samlingschef
jaana.tegelberg@helsinki.fi
+358 (50) 415 5287
 

 

Susanna Hakkarainen. Kuva: Timo Huvilinna.

Susanna Hakkarainen
Projektplanerare
susanna.hakkarainen@helsinki.fi
+358 (50) 415 6708
 

 

Katariina Pehkonen. Kuva: Timo Huvilinna.

Katariina Pehkonen
Museiamanuens, fotosamlingarna
katariina.pehkonen@helsinki.fi
+358 (50) 448 9537
 

 

Päivi Rainio. Kuva: Timo Huvilinna.

Päivi Rainio 
Museiamanuens, konstsamlingarna
paivi.rainio@helsinki.fi
+358 (50) 416 0448

 

 

Helena Hämäläinen. Kuva: Saara Seppälä.

Helena Hämäläinen
Museiamanuens, föremålssamlingarna
helena.p.hamalainen@helsinki.fi
+ 358 (50) 4155286

 

 

Jenni Jormalainen

Jenni Jormalainen
Konservator
jenni.jormalainen@helsinki.fi
+358 (50) 527 8107

 

 

 

 

 

 

Ob­ser­va­to­ri­et

Päivi Harjunpää. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Päivi Harjunpää
Observatoriechef
paivi.harjunpaa@helsinki.fi
+358 (50) 318 2422

 

 

Paula Kyyrö. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Paula Kyyrö
Chefsguide
paula.kyyro@helsinki.fi
+358 (50) 318 5293

 

 

Mikael Jahn
Kundrådgivare

 

Saara Seppälä
Kundrådgivare

 

 

Rit­sa­len

Vappu Rossi.

Vappu Rossi
Ritmästare
vappu.rossi@helsinki.fi
+358 (50) 448 8766