Henkilökunta

 

Museon­joh­ta­ja

Miia-Leena Tiili. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Miia-Leena Tiili
miia-leena.tiili@helsinki.fi
+358 (50) 415 5289
 

 

Näyt­te­lyt

Pia Vuorikoski. Kuva: Päivi Rainio.

Pia Vuorikoski
Näyttelypäällikkö / opastusvaraukset
pia.vuorikoski@helsinki.fi
+358 (50) 415 6760

 

 

Museoamanuenssi Aaro Sahari.

Aaro Sahari
Näyttelyamanuenssi
aaro.sahari@helsinki.fi
+358 (50) 475 0081

 

 

Johannes Keltto. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Johannes Keltto
Museomestari
johannes.keltto@helsinki.fi
+358 (50) 576 7790

 

 

Merike Holmberg. Kuva: Timo Huvilinna.

Merike Holmberg
Asiakasneuvoja / opastukset
+358 (50) 448 8909 (ainoastaan näyttelyn aukioloaikoina)
 

 

Ko­koel­mat

Jaana Tegelberg. Kuva: Timo Huvilinna.

Jaana Tegelberg
Kokoelmapäällikkö
jaana.tegelberg@helsinki.fi
+358 (50) 415 5287

 

 

Susanna Hakkarainen. Kuva: Timo Huvilinna.

Susanna Hakkarainen
Projektisuunnittelija
susanna.hakkarainen@helsinki.fi
+358 (50) 415 6708

 

 

Katariina Pehkonen. Kuva: Timo Huvilinna.

Katariina Pehkonen
Museoamanuenssi, valokuvakokoelmat
katariina.pehkonen@helsinki.fi
+358 (50) 448 9537

 

 

Päivi Rainio. Kuva: Timo Huvilinna.

Päivi Rainio
Museoamanuenssi, taidekokoelmat
paivi.rainio@helsinki.fi
+358 (50) 416 0448

 

 

Helena Hämäläinen. Kuva: Saara Seppälä.

Helena Hämäläinen
Museoamanuenssi, esinekokoelmat
helena.p.hamalainen@helsinki.fi
+358 (50) 415 5286

 

 

Hanna Tanskanen
Konservaattori
hanna.tanskanen@helsinki.fi
+358 (50) 300 1485

 

 

Jenni Jormalainen

Jenni Jormalainen
Konservaattori
jenni.jormalainen@helsinki.fi
+358 (50) 527 8107

 

 

 

 

Ob­ser­va­to­rio

Päivi Harjunpää. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Päivi Harjunpää
Observatorion päällikkö
paivi.harjunpaa@helsinki.fi
+358 (50) 318 2422

 

 

Paula Kyyrö. Kuva: Helsingin yliopistomuseo / Saara Seppälä.

Paula Kyyrö
Pääopas
paula.kyyro@helsinki.fi
+358 (50) 318 5293

 

 

Mikael Jahn
Asiakasneuvoja

 

Saara Seppälä
Asiakasneuvoja

 

 

Pii­rus­tus­sa­li

Vappu Rossi.

Vappu Rossi
Piirustusmestari
vappu.rossi@helsinki.fi
+358 (50) 448 8766